Kontener biurowy – uniwersalne i mobilne narzędzie w rękach firm

Kontener biurowy – uniwersalne i mobilne narzędzie w rękach firm

28 kwietnia, 2020 Wyłączono przez admin

Kontenery powoli przestają się kojarzyć wyłącznie z nieestetycznymi blaszanymi obiektami na towary i odpady. Stają się modnym trendem architektonicznym, stawiającym na prostotę i postindustrialny charakter. Jednym z najpopularniejszych rodzajów kontenerów obok kontenerów morskich i transportowych stały się kontenery biurowe. Co kryje się pod tą nazwą? Jak można wykorzystać kontenery biurowe w firmie? 

Przeczytaj artykuł i sprawdź, dlaczego kontenery biurowe podbijają świat biznesu!

 

Czym jest kontener biurowy?

 

Kontener biurowy to obiekt modułowy, dostosowany do potrzeb, przebywającego w nim człowieka. Oznacza to, że kontener posiada potrzebne przyłącza elektryczne, ogrzewanie i oświetlenie. Produkowany jest w dedykowanych fabrykach, co przekłada się na otrzymanie już gotowego produktu. W ten sposób unika się niepotrzebnego zaśmiecania przestrzeni, na której ma stanąć kontener oraz na oszczędność czasu i niższe koszty inwestycji.

Budowa kontenera

Kontener biurowy składa się elementów podstawowych takich jak: podłoga, ściany, profile narożne oraz obramowanie dachu. Niezwykle ważną częścią konstrukcyjną kontenera jest spawana, stalowa rama, która zapewnia trwałość i stabilność. W kontenerze można umieścić drzwi i okna, według zindywidualizowanego projektu. Rozmieszczenie ścianek działowych wewnątrz kontenera także jest podyktowane upodobaniami klienta. Standardowy kontener biurowy to jedna jednostka modułowa o wymiarach 2435 x 6055 mm.

 

Dlaczego kontenery biurowe świetnie sprawdzają się w biznesie?

 

Na początku, kontenery biurowe były wykorzystywane głównie na placach budowy, jako mobilne biura, szatnie i pomieszczenia socjalne. Stopniowo, zaczęto doceniać rozwiązania modułowe również w innych gałęziach gospodarki. Obecnie wiele małych firm, start-upów a także dużych przedsiębiorstw decyduje się na zastąpienie tradycyjnych nieruchomości, mobilnymi i uniwersalnymi kontenerami biurowymi. Powodem są liczne zalety budowli modułowych:

  • ,,W biznesie kasa musi się zgadzać”. Budownictwo kontenerowe wpisuje się w ekonomiczny trend oszczędzania. Kontenery biurowe są przygotowywane w fabrykach a masowa produkcja pozwala zmniejszyć koszty.
  • Biznes potrzebuje miejsca. Problem pojawia się w dużych miastach, gdzie koszt każdego metra kwadratowego jest wysoki. Kontenery można ze sobą zestawiać zarówno w pionie, jak i poziomie. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca.
  • Biznes szuka elastycznych rozwiązań. Kontenery znowu wygrywają. Firmy je produkujące, oferują zarówno kontenery biurowe w standardowych wymiarach, jak również kontenery wielkopowierzchniowe na zamówienie. Ponadto na życzenie dostosują kontener do dowolnych wymagań. Specjaliści zamontują wentylację, klimatyzację, łącze teleinformatyczne a także umeblują kontener, tak aby gotowy produkt jak najszybciej trafił do potrzebującej miejsca do pracy firmy.
  • Biznes wymaga mobilności. Globalizacja wymaga ciągłej dostępności i bycia w ruchu. Dotyczy to nie tylko samych pracowników ale także firm. Odpowiedzią jest mobilne biuro, które szybko i łatwo można przetransportować w dowolne miejsce.
  • Biznes powinien być ekologiczny. Renowacja starych kontenerów morskich w nowoczesne kontenery biurowe jest dziś standardem. Mniejsze nakłady energii, koniecznej do odrestaurowania kontenera to oddech dla natury.
  • ,,W biznesie trzeba być twardym” – odnosi się to zarówno do pewnego zarządzania firmą, jak i do budowli, w którym firma funkcjonuje. Kontenery biurowe to solidne, stalowe konstrukcje odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne. Odpowiednio zabezpieczony kontener może posłużyć nawet ponad 30 lat.
  • ,,W biznesie, kto nie idzie do przodu, ten się cofa.” Skoro kontenery biurowe mają tyle zalet- to należy zaktualizować tradycyjne podejście do budowli. Nowoczesne rozwiązania modułowe nadadzą firmie postępowego charakteru.

Reasumując, kontenery biurowe spełniają wszystkie wymagania biznesowe. Są ekologiczne, ekonomiczne, trwałe, mobilne i nie wymagają wiele miejsca. Za sprawą powyższych zalet, powoli opanowują świat biznesu. Coraz więcej przedsiębiorców dostrzega zalety kontenerów biurowych i wdraża innowacyjne rozwiązania modułowe do swoich biznesów.

Dołącz do zwycięskich przedsiębiorców i wprowadź swoją firmę w XXI wiek!

Źródło: G-con – producent kontenerów