Czym zająć się podczas pobytu w szpitalu? 5 propozycji

Czym zająć się podczas pobytu w szpitalu? 5 propozycji

27 października, 2022 Wyłączono przez admin

Dłuższy pobyt w szpitalu to raczej wątpliwa przyjemność – często jednak konieczna, aby wyzdrowieć i odzyskać siły. Zwykle jesteśmy zmuszeni spędzić większość dnia w łóżku – jeśli jednak mamy dość sił, by sięgnąć ręką po telefon, wcale nie musi to oznaczać leżenia bezczynnie od rana do wieczora. Oto kilka prostych pomysłów na zabicie czasu w szpitalu (a płynie on tu jakoś wyjątkowo wolno)…

1. Rozmowy z przyjaciółmi

Napiszcie do rodziny i znajomych – zwłaszcza do tych, z którymi dawno nie mieliście kontaktu. Dowiedzcie się, co u nich słychać. W pędzie życia nie zawsze udaje znaleźć się czas choćby na krótką rozmowę – tymczasem można w ten sposób dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a usłyszenie głosu bliskiej osoby wprawi nas w dobry nastrój. Rozmowy telefoniczne z przyjaciółmi podniosą poziom endorfin, co przyczyni się na szybszy powrót do zdrowia.

2. Czytanie książek

To zajęcie wymagające naprawdę minimum wysiłku. Jeśli posiadacie czytnik e-booków, to jeszcze lepiej! Profesjonalne czytniki nie zmęczą Waszych oczu, a dzięki lekkiej konstrukcji – nie nadwyrężą dłoni. Aby komfortowo spędzać czas na oddziale – szpital powinien być zaopatrzony w dobry sprzęt medyczny, w tym miękkie poduszki. Dzięki odpowiednim akcesoriom – czytanie stanie się jeszcze przyjemniejsze, a kark nie pozostanie w jednej nieruchomej pozycji. Odpowiednie ułożenie podczas wykonywania codziennych czystości jest szczególnie ważne przed i po zabiegach – tak, by organizm maksymalnie się regenerował.

3. Słuchanie muzyki

Będąc w szpitalu można spokojnie poświęcić parę godzin na słuchanie ulubionych kawałków. Nigdzie ci się przecież nie spieszy! To idealny zamiennik dla bezmyślnego scrollowania tablicy Facebooka. Nie znam nikogo, kto nie lubi zanurzyć się w nutach z Youtube czy Spotify. Co więcej, ulubiona muzyka pomoże w odpoczynku w ciągu dnia. To niezwykle relaksująca i odprężająca czynność, która dodatkowo poprawi Ci humor podczas pobytu w szpitalu! Pobyt na oddziale możesz wykorzystać również do odkrywania nowych gatunków muzycznych.

4. Rozwiązywanie łamigłówek

Różnego rodzaju krzyżówki, sudoku, obrazki typu ,,znajdź różnicę”, łączenie kropek, kostka rubika – wszelkie łamigłówki są prostym i tanim sposobem na efektywne spędzenie wolnego czasu. Ich poziom trudności dopasujesz do swoich umiejętności, a dzięki połączeniu rozwoju z zabawą – poprawisz koncentrację.

5. Pisanie

To najlepszy moment, żeby wyciągnąć wszystkie te napoczęte projekty, które dawno temu odłożyliśmy do szuflady. Jeśli mamy na tyle sił i energii – warto zacząć pisać, na przykład… bloga o swojej pasji! Pisanie nie tylko sprawi, że czas spędzony w szpitalu upłynie znacznie szybciej i przyjemniej, ale – kto wie – być może przyczyni się do powstania fascynującej historii!

Pobyt w szpitalu z pewnością stanie się o wiele bardziej znośny jeśli wykorzystasz go na czas dla siebie, odrobinę relaksu i samorozwój. Dzięki odpowiednio wyposażonym salom – możesz komfortowo odpoczywać, czytać, pisać oraz oglądać telewizję. Życzymy dużo zdrowia!