Kontenerowe stacje sprężarek — rozwiązanie na brak miejsca w zakładzie

Kontenerowe stacje sprężarek — rozwiązanie na brak miejsca w zakładzie

25 października, 2022 Wyłączono przez admin

W wielu branżach konieczność wykorzystania sprężonego powietrza w procesach produkcyjnych i technologicznych jest bezdyskusyjna. Jednak nie wszystkie firmy mają wystarczająco dużo miejsca, aby zaprojektować i zorganizować sprawny i funkcjonalny system sprężonego powietrza. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą kontenerowe stacje sprężarek. Jest to specjalne rozwiązanie zarówno dla firm serwisowych, jak i produkcyjnych, które w swojej pracy wykorzystują skompresowany gaz, ale nie mają wystarczająco dużo miejsca na lokalizację sprężarkowni.

Kontenerowe stacje sprężarek — dla jakich firm i przedsiębiorstw?

Dla niektórych firm i przedsiębiorstw wydzielenie pomieszczeń i zorganizowanie sprężarkowni to nie lada wyzwanie. Borykają się z trudnościami lokalowymi i niewystarczającą ilością miejsca, które uniemożliwi zastosowanie konwencjonalnych rozwiązań w tym zakresie. Skutecznym rozwiązaniem okazują się kontenerowe stacje sprężarek. Są one niezastąpione wszędzie tam, gdzie pojawia się problem braku miejsca na sprężarkownię. 

Kontenerowe stacje kompresorowe rozwiązują także problem z oddawaniem nadmiaru ciepła powstającego podczas kompresji powietrza, generowanego przez urządzenia hałasu, chwilowego usytuowania sprężarkowni oraz konieczności przemieszczania sprężarkowni podczas prac. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań kontenerowe stacje sprężarek działają zgodnie z zasadą „Plug&Play”, co oznacza, że ​​po dostarczeniu na miejsce pracy wystarczy podłączyć je do zasilania i systemu dystrybucji medium w zakładzie, aby korzystać ze sprężonego powietrza. Kontenerowe stacje kompresorowe nie wymagają długiej i trudnej instalacji i konfiguracji. Doskonale sprawdzają się także w razie potrzeby zmiany lokalizacji sprężarkowni — można je w stosunkowo łatwy i szybki sposób przetransportować w dowolne miejsce za pomocą HDSa.

Dlaczego warto korzystać z kontenerowych stacji sprężarek?

Wspomnieliśmy już o niektórych zaletach kontenerowych stacji sprężarek. Najważniejszym z nich jest niewątpliwie oszczędność miejsca wewnątrz budynków oraz mobilność tak zlokalizowanej sprężarkowni. To są niewątpliwie najważniejsze czynniki, które zachęcają przedsiębiorców do wyboru kontenerowych stacji sprężarek. To doskonałe rozwiązanie niezależnie od wielkości hali czy pomieszczeń, w których wykorzystywane jest sprężone powietrze. Eliminują również problem chwilowej zmiany lokalizacji pomieszczenia sprężarkowni, wydzielania nadmiernego ciepła przez pracujące kompresory oraz hałasu powstającego podczas pracy urządzeń. 

Jednocześnie sprężarkownie kontenerowe są bardzo funkcjonalne i niebywale wydajne. Efekt ich pracy nie różni się od tego zapewnianego przez tradycyjne kompresorownie umieszczone wewnątrz budynków. Eksperci zwracają uwagę, że kontenerowe stacje sprężarek to nowoczesne i wciąż bardzo innowacyjne rozwiązanie. Wszystko to sprawia, że ​​umieszczanie sprężarkowni w kontenerach jest bardzo popularne wśród wielu przedsiębiorstw i firm produkcyjnych.

Zalety kontenerowych stacji sprężarek

Dlaczego kontenerowe stacje sprężarek są idealnym rozwiązaniem dla każdej firmy, tak usługowej jak i produkcyjnej? Wyposażenie kontenera można dowolnie modyfikować i dostosowywać do potrzeb użytkownika oraz jego instalacji. Nie ma problemów ani przeciwwskazań do instalowania w kontenerach wszystkich typów i modeli sprężarek — olejowych i bezolejowych, tłokowych, śrubowych czy wysokociśnieniowych i bezolejowych, o stałej lub zmiennej wydajności oraz układów uzdatniania. Dzięki temu kontenerowe stacje kompresorowe, podobnie jak ich odpowiedniki zlokalizowane wewnątrz budynków, są precyzyjnie zaprojektowane, a dobór wyposażenia dostosowany do potrzeb, wymagań i oczekiwań użytkownika. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo i funkcjonalność, kontenerowe stacje sprężarek wyposażone są w automatyczne systemy wentylacji, szafy rozdzielcze, kompletne okablowanie i orurowanie, układ gospodarki kondensatem i oświetlenie. Mogą być stosowane we wszystkich sektorach gospodarki i nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń, ani technicznych, ani też proceduralnych lub związanych z bezpieczeństwem.

źródło: Almig.pl