Wywóz śmieci i gruzu – skorzystaj z usług wyspecjalizowanych firm

Wywóz śmieci i gruzu – skorzystaj z usług wyspecjalizowanych firm

20 kwietnia, 2020 Wyłączono przez admin

Wszystkie prace remontowe i budowlane generują powstawanie odpadów, w tym także gruzu. Obowiązkiem Inwestora jest organizacja odpowiedniego ich zagospodarowania zgodnie z obowiązującym prawem. Pomogą w tym wyspecjalizowane firmy dysponujące zapleczem sprzętowym i organizacyjnym.

Można pomyśleć, że na temat składowania i segregowania śmieci wiemy już wiele. Coraz więcej akcji edukacyjnych jest z tym związanych. Nawet pomimo wprowadzania nowych zasad, wiele osób świadomie segreguje odpady i dobrze sobie z tym radzi. Wiele z tych kwestii jest także regulowanych prawnie, więc odpowiednie składowanie śmieci to również nasz obowiązek. Nie każde odpady można jednak wyrzucać do wspólnych wiat śmietnikowych, część z nich wymaga transportu do selektywnej zbiórki. Zwłaszcza, jeśli są to na przykład odpady remontowe. Warto zdecydować się na usługi firm wyspecjalizowanych w tym zakresie, by mieć pewność, że wszystkie tego typu odpady będą składowane jak należy.

Kontenery na odpady

Jedną z pierwszych kwestii, nad którymi warto się zastanowić w ramach wywozu śmieci i gruzu, jest to, w czym będziemy je składować. Trzeba mieć świadomość, że właśnie gruz, ale też wszelkie odpady poremontowe – czyli na przykład zerwane podłogi, zniszczone drzwi, okna, elementy pokryte lakierami i innymi materiałami – nie mogą trafiać do odpadów komunalnych. Nie ma dla nich osobnego pojemnika, na dodatek mogą zajmować bardzo dużo miejsca. Jeśli jedynie rozmiar odpadów jest problemem, na przykład jeśli chodzi o stare meble, rozwiązaniem może być wystawienie tych rzeczy w dniu zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Gminy mają wyznaczone poszczególne dni, kiedy zajmują się właśnie tego typu śmieciami.

Po remoncie czy budowie zostaje jednak wiele śmieci, które trudno po prostu wynieść i pozostawić do odbioru. W takich sytuacjach warto wynająć kontener na odpady. Jest wykonany z bezpiecznych i trwałych materiałów, więc bez problemu można do niego składować nawet potencjalnie niebezpieczne elementy, jak kawałki szkła. Już sam gruz może zresztą mieć elementy o ostrych granicach, dlatego warto umieścić je w bezpiecznym miejscu. Można zdecydować się na kontener otwarty bądź zamknięty, można wybrać także jego różne rozmiary – w zależności od zakresu prac i ilości odpadów. Jeśli ktoś nie ma miejsca na postawienie kontenera, może zdecydować się na torbę big bag. Zajmuje ona zdecydowanie mniej miejsca i dla odpowiedniej wytrzymałości jest wykonana z nylonowych włókien. Jednak po rozłożeniu może pomieścić nawet powyżej tony odpadów, co jest dużym atutem – zwłaszcza w przypadku remontu czy przebudowy w małym mieszkaniu w bloku.

Wywóz odpadów – profesjonalny sprzęt

Samo składowanie odpadów to jedno. Drugim, równie ważnym, elementem jest zaplanowanie tego, w jaki sposób zostaną one wywiezione we właściwe miejsce. Właściwe – ponieważ pozostawianie śmieci gdziekolwiek jest działaniem nielegalnym, powoduje na dodatek znaczne szkody w środowisku.

Firma, która oferuje wynajem kontenerów na odpady najczęściej proponuje także ich późniejszy transport. Trudno bowiem oczekiwać, że każdy, kto podejmuje się remontu czy przebudowy, będzie dysponował takim pojazdem, który poradzi sobie z przewiezieniem kontenera. W przypadku dużej budowy może się jednak okazać, że same kontenery nie będą wystarczające. Może się okazać, że konieczne będzie wywiezienie na przykład sporej ilości ziemi, piasku czy innych materiałów sypkich. W takich sytuacjach przydatny będzie wynajem wywrotki, którą będzie można bezpiecznie załadować, przewieźć, ale i rozładować wszystko już w wybranym miejscu – czy to na innej budowie, czy już do punktu selektywnej zbiórki odpadów. W przypadku transportu często wykorzystywane są także pojazdy HDS, które mogą sobie poradzić z przewozem na przykład dużych starych maszyn lub kontenerów.

Wywóz gruzu i śmieci – sprawdzona firma

Wybierając profesjonalną firmę do wywozu śmieci i gruzu będzie można mieć pewność, że odpady zostaną nie tylko wywiezione we właściwe miejsce, ale też sam transport będzie przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Pomaga w tym wykwalifikowana obsługa – każdą z maszyn obsługuje operator z niezbędnymi uprawnieniami i odpowiednim doświadczeniem. Taka firma pomoże nie tylko w wyborze sprzętu do składowania i wywożenia odpadów, może zaoferować też oczyszczanie budynków, przewóz materiałów niebezpiecznych, wywóz złomu czy oczyszczanie działek, parków i ogrodów.

Źródło: Avio Star – usługi HDS