Osuszacze chłodnicze ze zintegrowanym systemem filtracji – sposób na energooszczędne i wydajne uzdatnianie sprężonego powietrza

Osuszacze chłodnicze ze zintegrowanym systemem filtracji – sposób na energooszczędne i wydajne uzdatnianie sprężonego powietrza

21 kwietnia, 2020 Wyłączono przez admin

Na rynku pojawiły się niezawodne osuszacze chłodnicze  ALM-E MKE. To doskonałej jakości urządzenia, które dzięki swoim niewielkim gabarytom i niskim kosztom eksploatacji, sprawdzają się w każdym przedsiębiorstwie i firmie świadczącej usługi przy pomocy urządzeń generujących sprężone powietrze.

Jak wybrać dobry osuszacz chłodniczy?

Wydajne, nowoczesne i dopasowane do potrzeb każdego przedsiębiorstwa osuszacze chłodnicze powinny zajmować stosunkowo mało miejsca, ponieważ nie każdy zakład produkcyjny dysponuje odpowiednim metrażem przeznaczonym do stworzenia rozbudowanej sprężarkowni. Dlatego też, zakup osuszaczy chłodniczych jest najlepszym rozwiązaniem dla każdej firmy, której zależy nie tylko na małych kosztach związanych z eksploatacją tego typu urządzeń, ale także na ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Wybierając osuszacze chłodnicze ALM-E MKE korzysta się z urządzeń o nieskomplikowanej obsłudze i kompaktowej konstrukcji, która mieści w sobie także układ filtracji sprężonego powietrza.

Zalety zintegrowanego układu filtracji

Dobrej jakości osuszacze chłodnicze ALM-E MKE posiadają dwa filtry koalescencyjne, które powodują maksymalną redukcję zawartości cząstek stałych i oleju w generowanym sprężonym powietrzu. Filtry te zapewniają bezproblemowe, szybkie i sprawne usunięcie cząstek stałych i oleju ze sprężonego powietrza do poziomu 0,01 ppm.

Podjęcie decyzji o posiadaniu zintegrowanego układu filtracji wiąże się także z oszczędnością czasu pracy, a także ze zminimalizowaniem kosztów orurowania. Ponadto, zintegrowany układ filtracji nie zajmuje przestrzeni w pomieszczeniach, w których znajduje się osuszacz. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie sprawdzające się w trakcie świadczenia usług serwisowych.

Nowoczesna konstrukcja osuszaczy chłodniczych ALM-E MKE 

Decydując się na osuszacze warto pamiętać o tym, że są to sprzęty zapewniające maksymalną oszczędność. Spowodowane to jest niskim spadkiem ciśnienia na osuszaczu. Doskonałe osuszacze ALM-E MKE posiadają bardzo nowoczesną konstrukcję wymiennika ciepła, która umożliwia całkowite zredukowanie kosztów poniesionych na wymianę poszczególnych części i elementów osuszaczy. To urządzenia o wysokiej klasie  energooszczędności dostosowujące się do zróżnicowanych potrzeb zakładu produkcyjnego. W obliczu rosnących opłat za prąd, wiele firm decyduje się na radykalne zmiany i poszukuje urządzeń, które są nie tylko wydajne i bezawaryjne, ale również nie zużywają zbyt wiele energii elektrycznej. To zadanie spełni osuszacz ALM-E MKE, który posiada także energooszczędny czynnik chłodzący R134a, będący standardem we wszystkich modelach tego typu urządzeń.

Osuszacze chłodnicze ALM-E MKE – stabilny punkt rosy oraz maksymalna wydajność działania

Posiadanie osuszacza ALM-E MKE wiąże się także z użytkowaniem sprzętu o doskonałych parametrach technicznych. W standardowym wyposażeniu osuszacze tego typu posiadają sterowniki cyfrowe, co ułatwia ich obsługę oraz monitorowanie codziennej pracy. Szybki start i stabilizacja przepływu zapewnia osiągnięcie najlepszej jakości sprężonego powietrza w maksymalnie krótkim czasie.

To urządzenia o stabilnym ciśnieniowym punkcie rosy, który wynosi plus 3 stopnie Celsjusza i wydajności od 23 m3 do nawet 12 500 m3 na godzinę. Dzięki tym udogodnieniom, osuszacze ALM-E MKE są bardzo wydajne w działaniu, a z drugiej strony, zapewniają bezawaryjną i ciągłą pracę przez cały okres użytkowania. To sprzęt, który jest połączeniem doskonałej technologii, zarówno pod względem swojej budowy, jak i konstrukcji, a także funkcjonalności.

Wysokiej klasy osuszacze chłodnicze ALM-E MKE to urządzenia, które wyróżniają się wydajnością i energooszczędnością. Dzięki zintegrowanemu układowi filtracji, można ograniczyć wysokie koszty związane z instalacją osuszacza. To zaawansowane technologicznie urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym przedsiębiorstwie i firmie wykorzystującej sprężone powietrze.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza