Klimatyzacja w firmach – dlaczego warto w nią zainwestować?

Klimatyzacja w firmach – dlaczego warto w nią zainwestować?

25 kwietnia, 2020 Wyłączono przez admin

Zbliżająca się wiosna to idealny moment, by dokonać szeregu zmian zarówno w biurze, jak i w pozostałych obiektach należących do firmy. Z roku na rok coraz gorętsze lato sprawia, że produktywność pracowników w tym trudnym okresie znacząco spada. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest montaż nowoczesnych systemów klimatyzacji, które dostarczają nie tylko schłodzone, ale również zdrowe i przefiltrowane powietrze, podnosząc tym samym jakość pracy.

Jakie zalety niesie ze sobą montaż klimatyzacji?

Jak łatwo zauważyć wchodząc w upalny dzień zarówno do urzędów, sklepów czy biur w większości tych obiektów temperatura otoczenia jest znacznie niższa niż na zewnątrz. Chłodne powietrze wpływa korzystnie na komfort pracy – zwłaszcza w przypadku, gdy powierzone obowiązki wymagają ciągłej koncentracji. Tradycyjne wentylatory biurowe są tylko rozwiązaniem doraźnym i przejściowym, bowiem wymagają tego, by były skierowane bezpośrednio na pracownika – nie zmieniają temperatury w pomieszczeniu, a ich strumień powietrza skierowany na rozgrzane ciało powoduje poważne problemy zdrowotne. 

W przypadku nowoczesnych systemów klimatyzacji tego typu problemy nie występują, co więcej – nieustannie filtrowane powietrze skutecznie chłodzi przestrzeń biurową poprawiając ogólną koncentrację. Na uwagę zasługują same właściwości klimatyzatorów – dzięki zastosowaniu wydajnych filtrów wtłaczane powietrze zostaje pozbawione zewnętrznych zanieczyszczeń – jest to szczególnie ważny aspekt w dużych aglomeracjach, które na co dzień mierzą się z problemem smogu.

Inwestycja na lata

Montaż klimatyzacji warto zlecić profesjonalnej firmie, która dobierze instalację do liczby oraz wielkości pomieszczeń. Wybór sprawdzonych urządzeń chłodzących pozwoli cieszyć się bezproblemowym i komfortowym użytkowaniem przez długie lata. Dzięki przeprowadzaniu terminowych prac serwisowych, jakość i wydajność poszczególnych podzespołów pozostanie na tym samym, wysokim poziomie. 

Wielu przedsiębiorców zwleka z decyzją o montażu klimatyzacji obawiając się wysokich kosztów związanych z codziennym użytkowaniem. Jest to jednak mit, który w dobie dzisiejszych technologii jest całkowicie bezzasadny. Stosując klimatyzatory spełniające wymogi najwyższych klas energooszczędnych, właściciele firm mogą cieszyć się niskim zużyciem energii. W przypadku wielu pomieszczeń dostępne na rynku jednostki sterujące oferują możliwość pracy w wielu trybach. W związku z tym każde urządzenie w łatwy i intuicyjny sposób można dostosować do preferencji osób przebywających w danym pomieszczeniu. 

Dzięki postępowi technologicznemu, obecność wymienników ciepła w żadnym stopniu nie utrudnia pracy – cichy i bezszelestny dopływ zimnego powietrza gwarantuje najwyższy komfort podczas wykonywania codziennych prac biurowych.

Klimatyzacja – wydajne źródło ciepła jesienią i wiosną

Klimatyzacja to nie tylko ulga w upalne dni, to także źródło ciepła w okresie jesiennym, kiedy temperatura za oknem robi się coraz niższa. Szerokie pasmo zastosowań skutecznie przemawia za tym, by dokonać kompleksowej instalacji układu klimatyzacji, jednocześnie generując oszczędności związane ze zużyciem energii. Łatwość obsługi między innymi poprzez łączność sieci WIFI trwa parę chwil, a dzięki opcjom kontroli mocy nawiewu oraz programowaniu działania urządzenia na kilka dni do przodu – codzienne użytkowanie jest proste i przyjemne. 

Warto zadbać o to, by system klimatyzacji został dobrany przez ekspertów w taki sposób, aby umożliwić największą wydajność. Dostępnych w sprzedaży jest bowiem wiele rodzajów klimatyzatorów – najpowszechniejszym rozwiązaniem są urządzenia ścienne, które sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach. Właściwości klimatyzatorów kasetonowych pozwalają natomiast na dokładniejsze rozprowadzenie powietrza w wielu kierunkach, dzięki czemu proces schładzania przebiega nieco szybciej. W przypadku większych obiektów warto rozważyć montaż instalacji kanałowych oraz podsufitowych.

Korzyści, jakie są oferowane przez system klimatyzacji w biurze zdecydowanie przemawiają za tym rozwiązaniem. Niskie zużycie energii oraz możliwość praktycznie całorocznego użytku przekłada się na najwyższą jakość pracy oraz komfort pracowników – jest to więc w pełni uzasadniony wydatek, który zostanie doceniony przez personel.

Źródło: Clima Polska – klimatyzacja Warszawa