Gumowce – obuwie robocze stosowane w środowisku mokrym

Gumowce – obuwie robocze stosowane w środowisku mokrym

24 kwietnia, 2020 Wyłączono przez admin

Środowisko mokre stanowi nie lada wyzwanie dla obuwia roboczego. Z jednej strony obuwie takie powinno być odpowiednio wygodne, by pracownik mógł spędzić w nim cały dzień. Z drugiej natomiast musi gwarantować, że w niesprzyjających warunkach wysokiej wilgotności zapewni stopie suchość. Gumowce stosowane jako obuwie robocze zapewniają odpowiedni komfort pracy w środowisku mokrym.

Dlaczego sucha stopa jest tak ważna w pracy

Warto odpowiedzieć sobie dlaczego tak ważne jest, aby obuwie robocze zapewniało stopie suchość nawet w najbardziej mokrym środowisku pracy. Oczywistą kwestią jest, że długotrwałe narażenie stóp na zawilgocenie, jest zwyczajnie niewygodne. Jednak oprócz wygody istnieje szereg dużo ważniejszych przyczyn o podłożu zdrowotnym. Najbardziej prozaiczna jest taka, że od mokrej lub chociażby wilgotnej stopy organizm niezwykle szybko się wychładza. Ponadto mokra stopa to pierwszy krok do przeziębienia, poważniejszej choroby, a na zapaleniu oskrzeli i płuc kończąc. To z kolei prowadzi do długotrwałego zwolnienia z pracy. Taka sytuacja może się wydawać nieco ekstremalna. Jednak każdy, kto był zmuszony pracować w mokrym środowisku bez odpowiedniego obuwia choć jeden dzień, z pewnością zgodzi się z tymi argumentami.

Gumowce w wersji na każdą porę roku

Gumowce stosowane jako obuwie robocze mają za zadanie chronić stopę przed zawilgoceniem. Wybierając gumowce do pracy w środowisku mokrym warto wiedzieć, że dostępne są one w wersji na każdą porę roku. Jako zwykłe gumowce, bez dodatków mogą być stosowane wiosną i latem, nawet na gołą stopę. Na chłodniejsze, jesienne i zimowe dni, można wybrać gumowce ocieplane. Stanowią one połączenie skuteczności ochrony przed wodą i zapewnienia ciepła. Warto także wiedzieć, że gumowce dostępne są w wersji z usztywnianymi palcami. 

Sprawia to, że mokre środowisko nie będzie straszne żadnemu pracownikowi, nawet jeśli zmuszony jest on stosować obuwie ochronne, zabezpieczające palce stóp. Żadna praca w mokrym środowisku nie powinna odbywać się bez gumowców stosowanych jako obuwie robocze.

Źródło: Glovex – sklep BHP